Кримські татари провели мітинг до Міжнародного дня прав людини

Image caption Мітинг кримських татар

У Сімферополі меджліс кримськотатарського народу провів мітинг з нагоди Міжнародного дня прав людини.

На нього, за різними оцінками, зібралося від 1 до 1,5 тисячі людей, зокрема - близько сотні учасників кримського Євромайдану.

Двогодинний мітинг розпочався на центральній площі Леніна і завершився під стінами парламенту АРК. Люди тримали в руках прапори кримськотатарського народу, України та Євросоюзу, а також плакати з вимогами відновити права корінного народу півострову.

Учасники мітингу вигукували лозунги "Україна – це Європа", "Банду геть!" та "Ветан! Міллет! Меджліс!", тобто «Батьківщина! Нація! Меджліс!".

Вони закликали президента України Віктора Януковича, а також Верховну Раду до 18 травня 2014 року, коли відзначатимуть 70-річницю сталінської депортації кримських татар, ухвалити закони про відновлення прав депортованих та визнання меджлісу, а також згодитись на проведення міжнародного форуму з відновлення прав кримських татар під егідою ОБСЄ.

Також учасники мітингу висловили солідарність із київським Євромайданом, заявивши про підтримку євроінтеграційного курсу України.

Наприкінці мітингу голова меджлісу Рефат Чубаров зайшов до будинку парламенту з наміром запросити до участі в мітингу спікера Володимира Константінова, однак його не було на місці.