Росія визнала, що у питаннях Митного Союзу діяла жорстко

Росія в переговорах з Україною щодо митних питань діяла жорстко, але в правових рамках, заявив перший віце-прем'єр уряду РФ Ігор Шувалов журналістам у Вашингтоні.

"Усі нас впродовж трьох днів запитували - і підприємці, і аналітики, і ті, хто працює в уряді – усі цікавляться, що там відбувається. Тут не зовсім зрозуміла Америці позиція Росії. Іноді це представляється як організований тиск з боку Росії для того, щоб Україна не підписувала відповідну угоду", - сказав Шувалов, якого цитує РІА "Новости".

Раніше Україна призупинила підготовку до підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом. Росія попереджала, що зона вільної торгівлі з ЄС та участь у Митному союзі країн СНД для України несумісні.

"Ми в даному випадку, можливо, чинили жорстко, але діяли виключно в рамках права. І до того, як виявляти цю твердість, ми відверто і послідовно працювали з українською стороною і попереджали наших європейських партнерів, що отримати те, що вони хочуть, в такому вигляді неможливо", - сказав Ігор Шувалов.

За його словами, Росія має право на введення захисних заходів та єдиного митного тарифу відповідно до угоди про зону вільної торгівлі з СНД.