Нова ціна на російський газ може з'явитися у вівторок - Єфремов

У вівторок у Москві можуть визначити нову ціну на газ для України, заявив лідер фракції "Партії регіонів" у парламенті Олександр Єфремов.

За його словами, це має статися під час підписання відповідних протоколів між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України".

"Є протокол, який підготовлений для підписання між "Газпромом" і "Нафтогазом України", так як це суб'єкти безпосередньо господарювання. У цих протоколах стоїть питання про ціну на газ. Яка там конкретно ціна - не вказано", - заявив пан Єфремов.

За його словами, якщо протокол підпишуть, то ціна на газ стане відома у вівторок ввечері або в середу.

"Ми не просили для себе жодних знижок, ми говоримо тільки про європейські ціни, про європейські принципи у підходах до ціноутворення, і я сподіваюся, що ми це питання остаточно вирішимо на цій зустрічі", - сказав своєю чергою прем'єр-міністр Микола Азаров в інтерв'ю телеканалу "Інтер".

Водночас посол Євросоюзу в Україні Ян Томбінський висловив стурбованість з приводу можливих переговорів Києва і Москви щодо зниження ціни на російський газ.

"Якщо ви розраховуєте на допомогу із зовнішніх джерел поставок, то це впливає на вашу безпеку, оскільки вам завжди ставлять якісь умови", - сказав він у понеділок.

За його словами, ціну на російський газ для України ніколи не визначатимуть економічні умови: "Це ціна, яка продиктована певним політичним рішенням".

На вівторок у Москві заплановане засідання російсько-української міждержавної комісії під головуванням президентів Володимира Путіна і Віктора Януковича.