Міністри закордонних справ країн ЄС обговорять кризу в Україні

Міністри закордонних справ країн ЄС у понеділок у Брюсселі обговорять питання "Східного партнерства " і України на своїй раді під головуванням верховного представника ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон.

У неділю комісар ЄС з питань розширення Штефан Фюле заявив, що Європейський союз призупиняє роботу над підготовкою до підписання Угоди про асоціацію з Україною через позицію українського керівництва.

"Слова і дії президента та уряду (України. - Ред.) щодо Угоди про асоціацію все більше і більше розходяться з дійсністю. Їхні аргументи не мають ніякого зв'язку з реальністю", - написав Фюле на своїй сторінці у Twitter.

Однак речник українського прем'єра Миколи Азарова Віталій Лук'яненко заявив, що Київ має намір продовжити перемовини з Європейським союзом.

"Уряд України налаштований на продовження переговорів з ЄС щодо імплементації угоди про асоціацію і працює у цьому напрямку" , - заявив пан Лук'яненко.

Напередодні учасники Народного віче на Майдані Незалежності у Києві ухвалили резолюцію, у якій закликали українського президента не приєднуватися до Митного союзу.

Водночас прихильники Віктора Януковича провели свою акцію у Маріїнському парку.