Путін пояснив допомогу Україні скрутою у "братній країні"

Російський президент Володимир Путін пояснив допомогу, яку Москва надає Україна, тим, що "братня країна" опинилася у складному фінансовому та політичному становищі.

"Скажу без жодної іронії: ми часто вживаємо словосполучення братня країна, братній народ. І сьогодні ми бачимо, що Україна перебуває у складному становищі - і економічному, і соціальному, і політичному" , - заявив пан Путін на прес-конференції у четвер.

"Ситуація виникла з низки обставин і причин, але вона, ця ситуація, об'єктивна. І якщо ми дійсно говоримо, що це братній народ і братня країна, то ми повинні вчинити як близькі родичі, і підтримати український народ у цій складній ситуації", - підкреслив президент Росії.

За його словами, це головна причина надання фінансової допомоги Україні.

17 грудня за підсумками російсько-українських консультацій Володимир Путін повідомив, що Росія знизить ціну на газ для України майже на третину, а також направить 15 мільярдів доларів з Фонду національного добробуту на купівлю її облігацій.

Це рішення викликало перестороги в Української опозиції, яка зажадала від Віктора Януковича оприлюднити, що він пообіцяв взамін такій допомозі, а також у західних експертів та політиків, які наголошували, що такий крок не сприятиме розвитку української економіки.