Азаров: кредит від Росії не передбачає дострокового погашення

Домовленості з Росією про кредит для України у 15 млрд доларів не передбачають дострокового його повернення або погашення, заявив прем'єр-міністр України Микола Азаров.

"Домовленості двох президентів (Януковича і Путіна - ред.), і ті угоди, на яких ми підписали кредит, не передбачають жодних дострокових повернень і погашень", - сказав пан Азаров в ефірі на Першому національному телеканалі.

Раніше російський перший віце-прем'єр-міністр Ігор Шувалов заявляв, що Росія завжди зможе вимагати повернення позики, оскільки виділення цих коштів оформлене за найжорсткішими юридичними процедурами.

Як зауважив Микола Азаров, президент Росії Володимир Путін в ході зустрічі йому сказав, що всі його міністри, окрім голови уряду, були проти надання Україні кредиту.

"І на їхньому місці, чисто з фінансово-економічного боку, я був би теж напевно проти", - сказав пан Азаров, наголосивши, що позика від Росії, "надана на таких умовах і так швидко" допомогла Україні "врятувати ситуацію".

17 грудня Росія та Україна досягли домовленості про те, що Росія купить українські євробонди на 15 млрд доларів, зокрема за рахунок коштів Фонду національного добробуту.