МВС: міліція мала право застосувати зброю під Києво-Святошинським судом

Працівники міліції, які охороняли засуджених членів організації "Патріот України", мали законні підстави для застосування зброї 10 січня, коли демонстранти "намагалися захопити спецавтомобіль конвою", повідомила прес-служба МВС України.

"Я акцентую, що працівники конвойної служби були озброєні і мали повне право застосовувати вогнепальну зброю в цей період, оскільки була спроба захоплення автомобіля", - заявив тимчасовий виконувач обов'язків начальника Головного управління МВС України в Києві Валерій Мазан.

Частина пікетувальників заблокувала виїзди з внутрішнього двору суду і прилеглі до приміщення вулиці, щоб не пропустити службовий автомобіль конвою, сказав пан Мазан.

За його словами, після того, як співробітники "Беркута" утворили живий коридор, щоб конвойний спецавтомобіль із засудженими зміг виїхати з території суду, 17 з них отримали різні пошкодження, а одного з них госпіталізували з переломом.

В ніч на суботу біля Києво-Святошинського суду в Києві, який оголосив вирок трьом членам "Патріоту України", сталися сутички, в результаті яких, за різними даними, постраждали кілька десятків людей та працівників міліції.

Зокрема був сильно поранений екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, який зараз перебуває у реанімації.