Медіа-організації просять Януковича ветувати закон, що "запроваджує цензуру"

Незалежна медіа-профспілка України, Національна спілка журналістів України та Комісія з журналістської етики звернулися до президента України Віктора Януковича з вимогою заветувати ухвалені у четвер зміни до закону про судоустрій і статус суддів та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян.

Цим рішенням "де-факто запроваджується цензура", - йдеться у заяві медіа-організацій, розміщеній на сайті Незалежної медіа-профспілки України.

Зокрема, як йдеться у заяві, "закон Колесніченка-Олійника передбачає кримінальну відповідальність за наклеп.., за збирання інформації про працівників правоохоронних органів, що дозволить правоохоронцям залякувати і репресувати "незручних" журналістів та блогерів".

Також закон зобов’язує провайдерів за вказівкою державного органу відключати "екстремістські" сайти та новинні блоги, не зареєстровані як інформагенції, йдеться у заяві.

Один із розробників нового закону, Вадим Колесніченко раніше заявив, що актуальність документу зумовлена "суттєвим загостренням політично-соціальної кризи".