У Росії прокуратура просить знизити строки Ходорковському й Лебедєву

Генпрокуратура Росії попросила Верховний суд пом'якшити покарання для Михайлу Ходорковського і Платона Лебедєва за двома справами компанії "ЮКОС", але виступила проти скасування накладеного на Ходорковського стягнення в розмірі 17 млрд рублів (понад півмільйона доларів) на користь держави.

Як повідомляє агенція "Інтерфакс" заступник генерального прокурора Микола Винниченко заявив, що одне з діянь підсудних, вчинене 1995 року, слід кваліфікувати за статтею про шахрайство в сфері підприємницької діяльності.

"У зв'язку із закінченням строків давності по ньому засуджені підлягають звільненню від кримінальної відповідальності за цими діям", - сказав представник обвинувачення.

Водночас прокурор виступив проти того, аби справи Ходорковського і Лебедєва були направлені на новий розгляд, а також просить суд не скасовувати накладене на Ходорковського грошове стягнення.

Про перегляд цих кримінальних справ російський Верховний суд оголосив наприкінці минулого року, невдовзі по тому, як президент Воодимир Путін помилував Ходорковського.

Платон Лебедєв досі перебуває у в'язниці.