Якщо Майдан розійдеться, влада готова амністувати усіх мітингарів

Янукович погодився на пропозицію опозиції прийняти закон про амністію всіх учасників протестних акцій у обмін на повне звільнення всіх захоплених приміщень в країні, зокрема - на Майдані Незалежності.

Про це заявив перший заступник глави адміністрації президента Андрій Портнов за підсумками зустрічі опозиції з президентом.

"Пропозиція від опозиції полягала у прийнятті закону про амністію, який би звільнив від відповідальності всіх учасників протестних акцій за весь період політичної кризи. Президент України погодився на цю пропозицію, іМи вважаємо, що можна було б піти і підтримати фракціями більшості це рішення за умови повного звільнення всіх захоплених приміщень в усіх куточках нашої країни, у тому числі на Майдані Незалежності", - ідеться в заяві робочої групи із врегулювання кризи.

Що ж до звільнення уже заарештованих - Генпрокурор готовий клопотати про зміну їм запобіжного заходу, якщо опозиція забезпечить відхід людей із Грушевського.

Крім того, президент і опозиція домовилися про створення робочої групи, яка би почала працювати над змінами до Конституції - через парламент або шляхом всеукраїнського референдуму. Мова іде про повернення до парламентсько-президентської республіки зразка 2004 року.

Також сторони обговорили можливі зміни до законів, ухвалених 16 січня 2014 року.

"Ми виходимо з того, що готові внести зміни до цих законів і будемо працювати спільно з нашими політичними опонентами над досягненням компромісу по цих законах", - заявив Портнов.