У Севастополі заявили про можливий "вихід із правового поля України"

12 проросійських організацій Севастополя заявили, що боротимуться за самовизначення міста та його "вихід з правового поля України", якщо до влади в Україні прийде опозиція.

Серед інших те рішення підтримали такі радикальні організації, як партія "Русь єдина", "Руська громада Севастополя" та козацька громада "Соболь".

Також, у разі зміни влади в країні, вони мають намір звернутися до обласних та міських рад на Півдні і Сході України, щоб створити "Федеративну державу Малоросія" з орієнтацією на Росію.

Водночас голова міської держадміністрації Севастополя Володимир Яцуба відмежувався від цієї позиції.

"Такі заяви не може робити людина, наділена владою. Це доля провокаторів та екстремістів. Сепаратизм так саме небезпечний, як і войовничий націоналізм. Місто Севастополь, і ця думка неодноразово висловлювалась Володимиром Яцубою, - за збереження цілісності України, забезпечення миру і злагоди в суспільстві", - ідеться в зяві, оприлюднені на сайті Севастопольської МДА.

Крім того, влада Автономної республіки Крим засудила сепаратистські заяви низки депутатів місцевого парламенту.

Зокрема, прем'єр автономії Анатолій Могильов заявив, що "Крим – це невід'ємна частина України", а спікер парламенту Володимир Константинов назвав такі заяви колег "провокацією чистої води". При цьому він неодноразово підкреслював, що Крим готовий боротися за розширення повноважень та "політичної самостійності" автономії.