Від листопада в Україні постраждали 136 журналістів - ІМІ

136 журналістів постраждали, виконуючи свою роботу, від початку масових протестів в Україні 21 листопада - про це повідомили в Інституті масової інформації.

До уваги брали лише випадки, пов'язані з професійною діяльністю, і такі, де журналісти отримали реальні поранення або пошкодження техніки. Більшість працівників засобів масової інформації постраждали впродовж двох останніх тижнів.

"Найбільше журналістів постраждало від побиття міліцією чи бійцями "Беркуту" - 54 випадки. 27 журналістів отримали поранення від вибуху світло-шумових гранат, на 21 працівника ЗМІ нападали тітушки. Було зафіксовано 17 випадків поранень журналістів від куль, які летіли зі сторони міліції на вулиці Грушевського у Києві", - йдеться у повідомленні інституту.

Там також зазначили, що 31-му журналісту пошкодили або повністю знищили техніку, 11-ох затримувала або заарештовувала міліція.

Раніше представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович закликала владу України припинити насильство щодо представників засобів масової інформації і ретельно розслідувати всі інциденти, пов'язані з журналістами. А в резолюції ПАРЄ щодо ситуації в Україні Асамблея висловила занепокоєння з приводу повідомлень, що міліція навмисно цілила у журналістів.

Докладніше про постраждалих журналістів - у матеріалі "Українські журналісти: побиті, поранені, затримані".