У Азарова інформацію про австрійський паспорт назвали "абсурдом"

Микола Азаров Копирайт изображения Reuters
Image caption Микола Азаров називає поширену про нього інформацію брехнею

Прес-секретарі Миколи Азарова, Сергія Арбузова та Андрія Клюєва заперечують поширену в ЗМІ інформацію, що в цих урядовців начебто є австрійські паспорти.

Раніше преса поширила слова європарламентарки Ребекки Хармс про те, що деякі українські урядовці, серед яких колишній прем'єр-міністр Микола Азаров, в.о. прем'єр-міністра Сергій Арбузов та голова президентської адміністрації Андрій Клюєв, начебто мають австрійські паспорти.

Українське законодавство забороняє подвійне громадянство.

"Це абсурд, це неправда, і тим, хто розповсюджує таку інформацію, доведеться принаймні вибачатися. А за великим рахунком, можливо, відповідати за законом за розповсюдження неправдивої інформації", - сказав Віталій Лук'яненко, прес-секретар пана Азарова.

Він уточнив, що має на увазі не ЗМІ, які поширюють ці заяви, а самих авторів заяв, зокрема Ребекку Хармс.

Пізніше на своїй сторінці в Facebook пан Азаров заявив, що ніколи не звертався до жодної європейської держави із проханням про надання паспорта.

"Тому офіційно заявляю, що інформація, яка зараз поширюється про мене в ЗМІ, є брехнею!", - написав урядовець.

Речник пана Арбузова Олександр Кутерещин сказав ВВС Україна: "Інформація (про австрійський паспорт - Ред.) не відповідає дійсності. Ніякого паспорта, ні австрійського, ні будь-якої іншої країни в порушення українського законодавства в Сергія Геннадійовича немає".

"Хотілося б, щоб якщо вже є така інформація, то щоб вона була не на емоціях, а щоб підкріплювалася якимись документами чи будь-якими доказами", - додав він.

Речник пана Клюєва, Андрій Петренко, теж заперечив, що в його керівника є якийсь інший, окрім українського, паспорт.