HRW просить Україну впустити російського правозахисника

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch закликає українську владу переглянути рішення про недопуск в Україну російського правозахисника Андрія Юрова.

Про це сказано в повідомленні на офіційному веб-сайті організації.

Організація висловлює занепокоєння із приводу недопуску Юрова в Україну і стверджує, що в Києві Юров мав зустрітися з комісаром Ради Європи з прав людини Нілсом Муйжнієксом і взяти участь у роботі міжнародної групи правозахисників щодо ситуації в Україні.

Ця група була створена 1 грудня 2013 року після силового розгону мирних протестувальників у Києві 30 листопада.

"Вигнання Юрова є безпрецедентним і гідним жалю кроком, - сказала Рейчел Денбер, заступник директора Human Rights Watch у Європі і Центральній Азії. - Замість того, щоби проганяти правозахисників, український уряд має бути відкритим до перевірок стану з правами людини в часи нинішньої кризи".

У повідомленні організації сказано, що інцидент із Юровим стався через два тижні після того, як він побував у Києві, Харкові й Донецьку для зустрічей з офіційними особами й потерпілими від міліцейського насильства й утисків з боку влади.

Зокрема сказано, що він активно критикував порушення прав людини в Україні, і 4 лютого зібрав у Москві прес-конференцію з цієї теми.

Державна прикордонна служба не пустила Андрія Юрова в Україну на підставі доручення правоохоронних органів.

Новини на цю ж тему