Російський правозахисник назвав заборону на в'їзд "недружнім актом"

Російський правозахисник Андрій Юров заявив, що заборону йому в'їжджати до України можуть сприйняти як недружній акт щодо російської держави.

В інтерв'ю Deutsche welle він також сказав, що те рішення може нашкодити іміджеві України.

"Мені дали документ, у якому сказано, що таке рішення виніс уповноважений державний орган України. Однак на словах мені заявили, що моє прізвище внесено у якийсь "чорний список", і зробила це Служба безпеки України", - заявив він.

В СБУ ситуацію не коментують. У прикордонній службі підтвердили, що пана Юрова не пустили "на основі доручення правоохоронного органу".

На заборону вже відреагував російський уповноважений з прав людини Володимир Лукін. Він пообіцяв звернутися з цього приводу до МЗС своєї країни і посольства України.

"Якщо є моменти політичного невдоволення, то їх потрібно залишити при собі. І в Росії, і в Україні конституція не передбачає репресій у зв'язку з політичними переконаннями", - сказав омбудсмен у коментарі "Інтерфакс-Україна".

У неділю Україна відмовилася пропускати через кордон члена президентської ради з прав людини та експерта Московської Гельсінської групи Андрія Юрова, який планував взяти участь у міжнародній конференції в Україні.

У 2010 році російські прикордонники не пустили на територію Росії українського правозахисника і колишнього політв'язня Василя Овсієнка, мотивуючи це тим, що його ім'я в "особливому списку."

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів