ГПУ: готові клопотання щодо усіх затриманих за протести

Прокуратура підготувала клопотання щодо пом'якшення запобіжного заходу усім підозрюваним, яких звинувачують у вчиненні масових заворушень, хуліганстві, блокуванні адміністративних приміщень, транспортних комунікацій протягом січня.

Як повідомили у ГПУ, арешт вже замінили на більш м'які запобіжні заходи для 224 підозрюваних. Серед них - 61 людина у Києві, 56 - у Черкаській області, 48 - у Запорізькій, 26 - у Дніпропетровській, 17 - у Київській, 9 - у Сумській, 4 - у Полтавській, 2 - у Кіровоградській і 1 - у Вінницькій області.

При цьому в Генпрокуратурі нагадали про умови набуття чинності амністії для учасників акцій протесту: це звільнення усіх захоплених будівель органів влади та місцевого самоврядування у всій країні, а також розблокування транспортних комунікацій, в тому числі вулиці Грушевського у Києві. Але це не стосується вулиць, "на яких відбуваються мирні акції протесту".

Раніше у прокуратурі Києва повідомили, що протестувальники повинні розблокувати вісім вулиць у центрі міста. Штаб національного спротиву назвав ці вимоги провокацією і сказав, що вони суперечать закону про амністію.

Пізніше у прокуратурі пояснили, що не йдеться про "обов'язкове звільнення вулиць, майданчиків, площ і скверів", а лише про демонтаж барикад на них.

Водночас у "Правому секторі" у четвер заявили, що чекають на вирішення питання із затриманими активістами, а потім ухвалять рішення щодо подальших дій.

"Коли вони всіх звільнять, тоді можна буде говорити про те, що далі", - сказав в ефірі "5 каналу" представник радикального крила Майдану Андрій Тарасенко.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів