Баррозу: ЄС може в терміновому порядку запровадити санкції

Президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу засудив застосування сили під час подій у Києві та заявив, що очікує на застосування з боку ЄС адресних санкцій проти відповідальних за насильство.

"Розвиток подій, який ми спостерігаємо впродовж останніх 24 годин в Україні викликає шок та крайнє розчарування. Немає жодних обставин, які могли б виправдати подібні події", - йдеться у заяві пана Баррозу, поширеній Представництвом ЄС в Україні.

Президент Єврокомісії наголосив, що політичне керівництво України несе відповідальність за забезпечення захисту основних прав та свобод і закликав всі сторони негайно покласти край насильству та розпочати діалог.

За його словами Єврокомісія дала чітко зрозуміти, що "ЄС відреагує на будь-яке погіршення ситуації".

"Тому ми очікуємо, що адресні заходи щодо осіб, відповідальних за насильство і застосування надмірної сили, можуть бути схвалені нашими державами-членами в терміновому порядку, відповідно до пропозиції Високого представника ЄС та віце-врезидента Єврокомісії", - зазначив Жозе Мануель Баррозу.

Раніше Франція і Польща закликали ЄС вже у четвер запровадити адресні санкції стосовно людей, відповідальних за насильство, яке призвело до загибелі людей в Україні.