В Україні оголосили перемир'я

Штурму Майдану, який сьогодні планувала влада, не буде. Оголошено перемир’я. Про це по завершенні зустрічі трьох лідерів опозиції з президентом повідомив голова Політради ВО "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

"Є позитивна новина – штурм і зачистка, які планувалися, відмінені. Зараз оголошене перемир’я і початок переговорного процесу для стабілізації ситуації", - цитує пана Яценюка прес-служба "Батьківщини".

Арсеній Яценюк підкреслив, що влада планувала "введення надзвичайного стану і нічний штурм": "Після сьогоднішньої зустрічі ми можемо чітко сказати – наш Майдан штурмувати не будуть".

"Основне – зберегти людські життя. Ми зупинили штурм і зачистку", - наголосив Арсеній Яценюк.

Згодом інформація про перемир'я і початок переговорів щодо виходу з гострої політичної кризи була оприлюднена на офіційному сайті президента України.

Вранці Віктор Янукович у зверненні до народу звинуватив у насильстві 18 лютого радикальні елементи і закликав опозицію відмежуватися від екстремістів.

Перемир'я досягнуто напередодні екстреного засідання Європейської ради на рівні міністрів закордонних справ усіх 28 країн ЄС і після міжнародного осуду насильства, внаслідок якого загинули принаймні 26 людей.