Меджліс дав владі Сімферополя 10 днів, щоб зняти пам'ятник Леніну

У Сімферополі в неділю відбулося два мітинги - прихильників та противників влади, повідомляє кореспондент ВВС Україна в Криму.

На центральній площі імені Леніна відбувся мітинг, організований Меджлісом кримсько-татарського народу. У ньому взяли участь, за різними оцінками, від 6 до 10 тисяч осіб. Мітинг було присвячено вшануванню пам'яті національного лідера кримських татарів Номана Челебіджихана, проте до акції також приєдналися близько 300 активістів кримського Євромайдану.

Зібрання завершилося висуненням низки вимог. Зокрема, учасники мітингу дали 10 днів місцевій владі на усунення пам'ятника Леніну, закликали заборонити діяльність Партії регіонів, а також звернулися до місцевих регіоналів із закликом вийти з лав цієї партії.

Крім того, учасники мітингу звернулися до Верховної Ради України із закликом розпустити кримський парламент і призначити вибори за новим виборчим законом, який би передбачав квоту в 15% для кримських татарів. Учасники мітингу також вимагали ухвалення закону про відновлення прав депортованих народів, а також повне "перезавантаження" виконавчої влади в Криму.

Одночасно із цим біля Верховної Ради Криму відбувся мітинг прихильників влади, організований партією "Руська єдність". У мітингу, за різними оцінками, взяли участь від 1 до 2 тисяч осіб.

Учасники цього мітингу - переважно члени "народних дружин", які заявляють, що боронитимуть місцеві адміністративні будівлі від захоплення.

Обидва мітинги, попри побоювання, завершилися без зіткнень і провокацій, а місто охороняється посиленими загонами міліції.

Кореспондент ВВС Україна в Криму каже, що місцева міліція налаштована на повну співпрацю із новим керівництвом МВС.