Бжезинський рекомендує США і ЄС натиснути на Росію

Колишній радник Президента США з нацбезпеки ( 1977-1981), відомий американський політолог Збігнєв Бжезинський закликає США і ЄС натиснути на Росію з метою недопущення нею дестабілізації України.

Бжезинський вважає, що в цей час, коли в Україні розростається хаос і зберігається загроза російського втручання, стає очевидним те, що західні країни мають сприяти конструктивному врегулюванню питання.

Він рекомендує США і ЄС зіграти роль у стримуванні вибуху насильства в Україні, тому що Росія усе ще може підштовхнути Україну до громадянської війни й підтримати відділення Криму й східних областей.

"США можуть і мають передати чітко Путіну, що вони готові використовувати весь свій вплив, щоб незалежна й територіально цілісна Україна проводила курс, подібний до курсу Фінляндії: взаємоповага сусідства, широкі економічні відносини з Росією і ЄС і неприєднання до будь-яких військових альянсів, які Москва вважає спрямованими проти неї, розширення інтеграції в Європу", - пише Бжезинський в своїй статті в газеті Financial Times.