Наливайченко та Аваков в Криму кажуть, що ситуація нормалізується

У неділю пізно ввечері у Сімферополь прибули в.о. міністра внутрішніх справ Арсен Аваков та уповноважений Верховної Ради з питань діяльності СБУ Валентин Наливайченко. У них була робоча зустріч із начальником кримської міліції Валерієм Радченком.

"Ми всім сторонам обіцяли, що будуть мирні заходи, що спеціальних заходів не треба, бо країна повертається у мир", - сказав пан Наливайченко журналістам після зустрічі.

Щодо ситуації у Севастополі, де кілька тисяч людей на мітингу обрали "головою міста" російського підприємця Олексія Чалова, він сказав, що ситуація потроху вгамується.

"Треба вгамовувати місцевим правоохоронним органам і не тільки", - заявив уповноважений з питань діяльності СБУ.

"Я думаю, що ми шляхом мирного діалогу зможемо все привести у стан спокою", - додав пан Аваков.

На засіданні Верховної Ради Валентин Наливайченко заявив, що попередив Росію про те, що Україна самостійно розбереться з сепаратизмом, у тому числі в Криму.

Як повідомив ВВС Україна радник голови міської держадміністрації Севастополя Володимира Яцуби Віктор Драченко, пан Яцуба і далі виконує свої обов'язки. За словами пана Драченка, Яцуба вже говорив із в. о. президента Олександром Турчиновим і визнав нову владу.

Тим часом голова уряду автономії Анатолій Могильов також заявив, що визнає нову владу та виконуватиме рішення Верховної Ради.

"На сьогоднішній день Верховна Рада України, яка взяла на себе відповідальність за події в країні, вона приймає рішення. Правда, наскільки вони легітимні – нехай вирішують юристи, про це можна буде говорити. Але враховуючи, що більшість депутатів приймають якісь рішення, ці рішення необхідно буде виконувати", - заявив він.

Він визнав, що здебільшого попередня влада винна у кровопролитті в Україні, однак поклав вину на колишню опозицію за "надмірну радикалізацію окремих сторін".