МЗС заперечило заяву російських колег про загрози нацменшинам

Заява російського МЗС щодо загроз представникам національних меншин та релігійних конфесій в Україні є неправдивою - стверджують у міністерстві закордонних справ України.

"Цілком упередженими і не відповідними дійсності є звинувачення щодо "терористичних методів придушення незгодних" та поширення "неонацистської ідеології" з боку політичних сил, що здобули підтримку більшості громадян на парламентських виборах 2012 року і нині перебирають на себе відповідальність за ситуацію в країні", - йдеться у повідомленні, поширеному "у зв'язку із заявою Міністерства закордонних справ Російської Федерації".

В МЗС також заявили, що зараз Україна особливо зацікавлена у підтримці міжнародним співтовариством зусиль, спрямованих на економічну стабілізацію та попередження можливих загроз територіальній цілісності і суверенітету держави: "Особливі очікування у цьому зв'язку покладаються на держав-гарантів територіальної цілісності та політичної незалежності України відповідно до Будапештського меморандуму".

Серед підписантів того документу є Росія. Тож в МЗС заявили, що одразу після завершення формування нового уряду українська сторона буде готова до відновлення повномасштабного двостороннього діалогу у рамках інституцій Українсько-Російської міждержавної комісії.

"З нашого боку підтверджуємо відданість українсько-російським відносинам на новій, справді рівноправній і добросусідській основі", - йдеться у повідомленні зовнішньо-політичного відомства.

Напередодні російське МЗС назвало події в Україні "примусовою зміною влади" без будь-якого бажання шукати "загальноукраїнський консенсус в інтересах національного примирення".