Яценюк: нинішні покупці валюти незабаром матимуть збитки на її продажу

Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк твердить уряд допоможе Нацбанку стабілізувати ситуацію на валютному ринку, і коли спекулятивні настрої будуть подолані, курс гривні зміцниться.

Про це прем'єр заявив під час спільної із керівником НБУ прес-конференції.

"у 2004 році я сидів на цьому ж самому місці. І тоді обвалився курс до 8 гривень за долар, і всі побігли купувати долари по 8. А потім продавали їх по 5. Тоді всі побігли достроково знімати депозити, втратили відсотки, а потім назад із банківських скриньок повертали ці гроші на депозитні рахунки", - заявив Арсеній Яценюк, який у грудні 2004 року під час "помаранчевої революції" виконував обов'язки голови Нацбанку.

Новопризначений прем'єр також твердить, що для стабілізації ситуації на валютному та грошовому ринку нині вже є всі підстави:

"У нас є підтримка іноземних кредиторів, є інструменти і механізми Національного банку України, у нас є фахові банкіри, і стабільна банківська система. Ми пройшли не одну кризу, пройдемо і цю", - заявив Арсеній Яценюк.

Торги на міжбанківському валютному ринку відкрилися на котуваннях 10,3-10,8 грн/дол, але вже до до 12:00 ціни впали 9,8-10,1 грн/дол.