Моніторинговий комітет ПАРЄ підтримав територіальну цілісність України

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) заявив про свою рішучу підтримку територіальної цілісності та національній єдності України і закликав усі політичні сили утриматися від дій, які можуть підірвати національну єдність.

Про це йдеться у заяві, ухваленій за підсумками засідання комітету, яке відбулося 27-29 лютого на Мальті, повідомила прес-служба ПАРЄ.

"Моніторинговий комітет заявляє про свою рішучу підтримку територіальній цілісності та національній єдності України. У цьому зв'язку він закликає всі політичні сили в країні і, зокрема, ті, які представлені в парламенті, утриматися від будь-яких дій чи риторики, які можуть підірвати національну єдність або спричинять виникнення сепаратистських настроїв", - йдеться у заяві.

Моніторинговий комітет також закликав всі держави-члени Ради Європи "суворо дотримуватися принципів територіальної цілісності та національного суверенітету, а не підбурювати або надавати підтримку будь-яким сепаратистським діям або рухам".

"Будь-які заклики або загрози військового втручання суперечать міжнародному праву і, отже, є абсолютно неприйнятними", - наголошено в заяві.