Турчинов вимагає від Путіна припинити провокацію

Виконувач обов'язків президента України Олександр Турчинов звернувся до президента Росії Володимира Путіна з вимогою припинити провокації в Криму.

"Я особисто звертаюся до президента Путіна з вимогою негайно припинити провокацію і відкликати військових з Автономної Республіки Крим і працювати виключно в рамках підписаних угод", - заявив він на брифінгу в українському парламенті в п'ятницю ввечері.

Пан Турчинов нагадав російському президенту, що разом зі США і Великобританією, Росія є гарантом недоторканності і цілісності території України (відповідно до Будапештського меморандуму про приєднання України до ДНЯЗ).

"За зверненням Верховної Ради і моїм особистим зверненням, зараз проходить засідання Радбезу ООН. Весь цивілізований світ підтримує Україну", - повідомив він.

В.о.президента України повідомив, що Рада національної безпеки і оборони України відпрацювала план нормалізації ситуації на півострові.

"Ми вимагаємо припинити провокацію, ми вимагаємо нормалізувати ситуацію. Ми впевнені, що Україна збереже свою територію, Україна захистить незалежність, і будь-які спроби анексії, вторгнення, матимуть дуже серйозні наслідки", - заявив Олександр Турчинов.