ГПУ просить Ештон допомогти повернути активи Януковича Україні

Генеральна прокуратура попросила Верховного представника Європейського Союзу з іноземних справ і політики безпеки Кетрін Ештон допомогти заарештувати та повернути до України державні активи, які могли вкрасти Віктор Янукович і його оточення.

Так сказано у повідомленні Генпрокуратури.

Зокрема, там ідеться про те, що виконувач обов'язків Генерального прокурора Олег Махницький у ході зустрічі із представниками ЄС послом Яном Томбінським і керівником політичного відділу Ханнесом Шрайбером розповів про розслідування карних справ щодо злочинів, у вчиненні яких підозрюють Віктора Януковича, Андрія Клюєва, Віктора Пшонку, Віталія Захарченка, Олександра Якименка, Станіслава Шуляка та інших екс-посадовців.

За словами пана Махницкого, вже встановлені факти присвоєння значних сум та їх подальше протиправне переправлення за межі України.

"У зв'язку із цим я звернувся до Верховного представника ЄС з іноземних справ і політики безпеки Кетрін Ештон із проханням підтримати зусилля України щодо встановлення, арешту і повернення в Україну цих коштів", - сказав він.

Раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив про готовність Великобританії сприяти поверненню в Україну активів екс-чиновників.