Обама знову обговорив Україну з європейськими союзниками

Президенти США і Франції Барак Обама і Франсуа Олланд наполягають на виведенні російських військ з Криму та негайному початку переговорів з врегулювання ситуації в Україні.

У суботу лідери двох країн провели телефонну розмову, в якій обговорили українську кризу.

Майбутній референдум в Криму про приєднання до Росії, запланований на 16 березня, не має жодних законних підстав, йдеться в спільній заяві за результатами розмови Обами і Олланда.

На думку американського і французького лідерів, Росія повинна пустити в Крим міжнародних спостерігачів і негайно погодитися на створення контактної групи для переговорів з Україною.

Якщо Росія не погодиться, то вона ще більше погіршить відносини зі світовим співтовариством і зіткнеться з новими санкціями, попереджають вони.

Наразі Москва відмовляється вести прямий діалог з новою владою у Києві, а спостерігачів ОБСЄ озброєні люди без розпізнавальних знаків, схожі на російських військових, не пускають в Крим.

Окрім Франсуа Олланда, президент Обама у суботу також поговорив про Україну із лідерами Великої Британії, Італії, Литви, Латвії та Естонії.

Новини на цю ж тему