США все ще чекають відповіді від Росії щодо України

Державний департамент США оприлюднив нові подробиці розмови між держсекретарем США Джоном Керрі і російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, що відбулася в суботу. Керрі наполягав, щоб Москва зупинила анексію Криму.

США досі чекають відповіді від Росії щодо дипломатичних пропозицій американської сторони про прямий діалог між Україною і Росією, а також використання міжнародних механізмів на кшталт контактної групи для деескалації конфлікту, повідомляє Білий Дім.

"У ході їхньої розмови в суботу секретар Керрі дав зрозуміти міністру закордонних справ Лаврову, що США хочуть бачити припинення просувань російських військових на Україну, в тому числі на українському півострові Крим, припинення зусиль з анексії Криму і припинення провокативних кроків, щоб дати місце дипломатії", - йдеться в повідомленні Держдепу.

"Ми досі чекаємо відповіді Росії на конкретні питання, які секретар Керрі направив міністру закордонних справ Лаврову в суботу в цьому зв'язку", - наголошується в повідомленні.

В понеділок російський міністр заявив президенту Путіну, що Росія підготувала зустрічні пропозицій щодо врегулювання в Криму, однак не вказав жодних подробиць.