У Черкасах затримали 30 "сепаратистів"

У Черкасах місцева самооборона разом з працівниками СБУ затримала майже 30 чоловіків, які приїхали до міста з проросійською агітацією.

Сьогодні в обласному центрі мав відбутися оголошений заздалегідь триденний з’їзд територіальних громад. Основним питанням зібрання було об’єднання територіальних громад у районні, обласні земства. Йшлося також про підготовку Земського Собору Русі.

Як повідомляє з Черкас кореспондент ВВС Україна, громадськість міста запідозрила, що справжньою метою заходу є пропаганда федералізації та сепаратизму. Міська влада відмовила організаторам з’їзду в оренді приміщення. Попри це, його учасники все ж приїхали до Черкас. Саморганізувавшись, як вони самі кажуть, за допомогою закликів в українських соцмережах та на сторінці ВГО "Український вибір".

Частина приїжджих розмістилася у готелі "Центральний" як шахісти, решта - у гуртожитках та по квартирах.

"Перших затримували і привозили до нашого штабу, потім передавали працівникам міліції", – каже начальник штабу самооборони Олександр Чигарьов. Чималу групу затримали у центрі міста, поблизу будинку культури, де планувалося проведення з’їзду.

Усі "делегати з’їзду" - чоловіки віком 25-35 років, громадяни України, мешканці Донецька, Житомира, Дніпропетровська, Харкова, Києва, Сум, повідомляє прес-секретар управління СБУ області Катерина Дрога.

При собі затримані мали похідне спорядження, велику кількість листівок та іншої друкованої продукції з пропагандою сепаратизму.

Усі затримані нині перебувають у Соснівському РВ УМВС Черкас.