Суд постановив затримати самопроголошених силовиків Криму

Шевченківський районний суд міста Києва задовольнив клопотання Генеральної прокуратури про затримання і привід до суду для обрання запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою низки глав силових і правоохоронних відомств невизнаної Києвом влади Криму.

Зокрема, йдеться про самопроголошених прокурора Криму Наталію Поклонську, міністра надзвичайних ситуацій Криму Сергія Шахова, в.о. начальника прикордонної служби Криму Віктора Мельниченка, начальника головного управління внутрішніх справ Криму Сергія Абісова та начальника головного управління СБУ в Криму Петра Зими.

Їх усіх Генеральна прокуратура звинувачує у порушенні частини 1 статті 109 Кримінального кодексу України, себто у діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

У повідомленні прес-служби Генпрокуратури йдеться про те, що всі названі особи вчинили це правопорушення у співучасті з головою розпущеної українським парламентом Верховної Ради Криму Володимиром Константиновим та невизнаним Києвом прем’єр-міністром Криму Сергієм Аксьоновим.