"Чорний список" ЄС можуть розширити до кінця тижня - Лінкявічюс

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс не виключає , що якщо ситуація в Україні буде ускладнюватися, то список осіб, щодо яких ЄС застосував санкції, буде розширено.

"Це - перший пакет (з 21 прізвища), який відкриває цей список. Якщо буде необхідно, і в ситуації не наступить деескалація, і вона пошириться на східну і південну частину України, симптоми чого ми вже бачимо, глави держав та урядів у кінці цього тижня знову звернуться до цього питання і зможуть вжити додаткових заходів. Можливо, і це не виключено, вони розширять цей список", - цитує його Інтерфакс-Україна.

Разом з тим, глава зовнішньополітичного відомства Литви висловив надію, що цього не станеться.

"Я сподіваюся, що всі хочуть жити в мирі, і ніхто не хоче військової конфронтації. Але в реальності ми бачимо, що ситуація розвивається в іншому напрямку", - додав пан Лінкявічюс.

У четвер Європейський Союз вирішив заборонити в’їзд та заморозити активи 21 людям, відповідальних за дії проти територіальної цілісності України. Санкції набудуть чинності після обіду у четвер, коли законодавчий акт та список осіб, проти яких ввели санкції, опублікують в Офіційному журналі ЄС.

Новини на цю ж тему