Петренко: Україна вимагатиме від Росії 80 млрд доларів Ощадбанку СРСР

Україна має намір повернути частину активів колишнього Радянського Союзу, зокрема, 80 мільярдів доларів вкладників колишнього Ощадбанку СРСР.

Про це заявив на брифінгу у Києві міністр юстиції України Павло Петренко.

"Україною не підписаний так званий нульовий варіант, за яким Росія мала б всі юридичні підстави володіти цією власністю. З урахуванням тих дій, які зараз вчиняє Росія, ми будемо ставити питання про повернення того майна, що знаходиться на території інших країн і яке належить Україні, і про компенсацію всіх збитків, які будуть спричинені діями псевдокримської влади", - цитує його УНІАН.

Пан Петренко додав, що Україна має намір порушувати це питання в міжнародних судових інстанціях.

"Відпрацьовуємо відповідні заяви до Міжнародного суду при ООН стосовно того, що Російська Федерація посягнула на нашу територіальну цілісність. Також будуть подані заяви щодо наших претензій на майно колишнього СРСР, яке належить Україні, як колишній республіці СРСР і засновнику цієї країни. Мова йде про нерухоме майно за кордоном, де розміщено дипломатичні установи, про валютні цінності, які Російська Федерація отримала як нібито правонаступник Радянського Союзу. Мова йде про вклади колишнього державного Ощадного банку, які Росія станом на 1 січня 1992 року не повернула на баланс Ощадбанку Української РСР. Це близько 80 мільярдів доларів без врахування індексації", - сказав міністр.

Раніше на засіданні уряду прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк доручив міністерству закордонних справ невідкладно підготувати правову позицію із захисту національних інтересів України при розподілі коштів і майна колишнього СРСР.

Новини на цю ж тему