США вводять санкції проти 11 громадян Росії та України

Сполучені Штати заявили, що запровадили санкції проти 11 людей, семеро з яких є російськими чиновниками, двоє – лідерами невизнаних офіційним Києвом органів кримської влади та двоє громадян України.

У заяві Білого Дому перелічуються всі люди, проти яких запроваджуються санкції.

Серед них – радники Володимира Путіна Владислав Сурков та Сергій Глазьєв, російські парламентарі Леонід Слуцький, Андрій Клішас, Валентина Матвієнко, Олена Мізуліна, віце-прем'єр російського уряду Дмитро Рогозін.

Крім того, санкції введено проти спікера розпущеного напередодні кримського парламенту Володимира Константинова, прем'єра невизнаного Києвом кримського уряду Сергія Аксьонова, лідера організації "Український вибір" Віктора Медведчука та поваленого президента України Віктора Януковича.

"Сьогоднішні дії посилають російській владі чіткий сигнал про те, що її дії, спрямовані на порушення суверенітету та територіальної цілісності України, включно з підтримкою незаконного референдуму з відділення Криму мають наслідки", – йдеться у документі.

У заяві стверджується, що якщо Росія не відведе своїх військових у місця їхньої попередньої дислокації, Сполучені Штати готові вжити додаткових санкцій проти тамтешньої влади.