Іллєнко: дії Мірошниченка були неправильними по формі, але не по суті

За словами депутата від ВО "Свобода" Андрія Іллєнка, дії Ігоря Мірошниченка щодо голови НТКУ були неправильними по формі, але не по суті.

Про це він сказав у коментарі ВВС Україна.

У вівторок в інтернеті з'явилося відео, на якому видно, як не менше чотирьох представників цієї партії, серед яких депутати Ради Ігор Мірошниченко, Андрій Іллєнко, і Богдан Бенюк, штовхали і обзивали керівника НТКУ Олександра Пантелеймонова в його робочому кабінеті, а потім змусили написати заяву про відставку.

"Ситуація має розглядатися в двох аспектах: по суті і по формі. Сама суть претензій до цієї людини абсолютно виправдана, він займався цензурою, це ніякий не журналіст, це чиновник, який брехав про Майдан, цілеспрямовано поширював неправдиву інформацію", - заявив пан Іллєнко.

Він назвав дуже дивним те, що пан Пантелеймонов продовжує перебувати на посаді: "При тому, що у нас іде війна Росії з Україною. Це надзвичайно важливий стратегічний напрямок, і його далі займає людина, яка просто неадекватна цій посаді".

Останньою краплею, за словами Андрія Іллєнка, стала трансляція на УТ-1 "мракобісся у Кремлі".

"По формі я, звичайно, змушений констатувати, що це неправильно відбувалося", - додав депутат.

За його словами, "свободівці" прийшли, щоб почути публічну позицію, чому Олександр Пантелеймонов досі на посаді.

"Якщо це не може зробити уряд, хай тоді під тиском громадськості пише заяву про звільнення", - додав він.

Андрій Іллєнко також заявив, що особисто він не брав участі у жодному рукоприкладстві, але додав, що, на його думку, у Ігоря Мірошниченка було "певне перевантаження емоцій", яке мало "не дуже добрі наслідки".

"Моя єдина помилка була в тому, що я не застосував активних дій, щоб все одразу в зародку зупинити", - додав він.

Андрій Іллєнко не зміг відповісти, чому відставки керівника НТКУ не вимагали через уряд.

На питання про те, чи готові депутати від ВО "Свобода" постати перед судом і втратити мандати, відповідь була така: "Перед законом всі рівні, якщо буде така необхідність, то звичайно".