Пограбування в поїзді: "люди у формі УПА" виявилися міліціонерами

В Укрзалізниці прокоментували заяву російського МЗС про людей "у формі Української повстанської армії", які нібито зайшли до поїзду Москва-Кишинів у Вінниці і грабували пасажирів.

Як розповіли BBC Україна у прес-службі управління МВС України на Південно-Західній залізниці, від Вінниці до Жмеринки у поїзді їхали міліціонери, які приймали заяву про пограбування від однієї з пасажирок поїзда.

21 березня о 7.35 до поїзду №65 у рамках звичайної процедури підійшли працівники патрульно-постової служби, щоб дізнатися, чи немає якихось інцидентів.

Провідник одного з вагонів повідомив їм, що одна з пасажирок поскаржилася на крадіжку сумочки з особистими речами.

Працівники ППС викликали групу міліції, але оскільки поїзд стоїть у Вінниці лише кілька хвилин, заяву про пограбування оформити не встигли.

Тому оперуповноважений кримінального розшуку - молода жінка - та сержант ППС поїхали разом із пасажиркою до Жмеринки.

У потерпілої прийняли заяву про крадіжку. Жодних інших заяв до міліції не надходило, кажуть у прес-службі.

Російська версія

Раніше МЗС Росії висловило обурення пограбуванням росіян у поїзді.

"В Україні, схоже, відроджується анархія початку XX століття. Нажахавши пасажирів поїзда № 65 Москва-Кишинів, який зупинився на вокзалі в місті Вінниці 21 березня, в пасажирські вагони увійшли люди у формі української повстанської армії і зайнялися "перевіркою документів", - повідомили у відомстві.

"При цьому громадян, які пред'явили російські паспорти, змушували здавати наявні у них гроші і золоті прикраси. Грабіж супроводжувався "політичною роз'яснювальною роботою", - заявили у МЗС Росії.

Відомство також висловило подив, що спроби пограбованих подати заяви до міліції, закінчилися безрезультатно.

"Така ось "правова держава" формується зараз в Україні", - підсумували у МЗС.

Речник міністерства зовнішніх справ України Євген Перебийніс висловив здивування цією заявою.

"Як мінімум подив викликають коментарі МЗС РФ, які ставлять ситуацію з ніг на голову. Це відверта дезінформація. Якщо наряд міліції у формі з розпізнавальними знаками сприймається дипломатами як УПА, то коментарів у мене більше немає", - сказав пан Перебийніс.

Також він порадив МЗС РФ зайнятися вирішенням проблеми з тортурами і викраденням українських громадян у Криму.