Прикордонники прокоментували інцидент із пілотом "Аерофлоту" в Борисполі

Повідомлення про те, що українські прикордонники безпідставно не пускають екіпажі російських суден у столичні аеропорти, не зовсім відповідає дійсності, заявляють у Держприкордонслужбі України.

У відомстві повідомили, що в ніч із 23 на 24 березня в аеропорту "Бориспіль" закрили в'їзд на територію України одному росіянину - відповідно до доручення правоохоронних органів України. Він виявився одним із пілотів "аерофлотівського" літака.

Однак інших членів екіпажу, які прямували в Україну, у праві перетину кордону не обмежували. Проте командир екіпажу сам вирішив, що й інші члени екіпажу залишаться в літаку.

У Держприкордонслужбі відзначають, що відмова в перетині кордону України представникам цивільної авіації не є масовою. Однак у випадку офіційної заборони іноземцям в'їзду в Україну прикордонники зобов'язані це зробити.

"Подібні випадки були в аеропортах Донецька та Харкова на початку березня. Тоді не пропустили двох громадян Росії, які виявилися членами екіпажів. Щодо цих осіб також діяло доручення правоохоронних органів України про заборону в'їзду на територію нашої держави", - наголосили у Держприкордонслужбі.