Уряд спрямує до Ради пакет проектів, потрібних для безвізового режиму з ЄС

Український уряд розпочав своє перше засідання спільно з представниками Єврокомісії.

Відкриваючи зустріч, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявив, що на ньому розглянуть питання економічного, безпекового і міжнародного характеру.

У присутності єврокомісарів він підписав усі законопроекти, які уряд спрямує до парламенту і ухвалення яких дозволить пришвидшити процес запровадження безвізового режиму з ЄС.

"Усе, що мав зробити український уряд, зроблено. Цього року ми розпочнемо видачу біометричних паспортів і сподіваємося, що ЄС пришвидшить запровадження безвізового режиму для українців", - заявив пан Яценюк.

Він також наголосив, що цей крок міг би стати тим першим позитивом, який дозволив би українцям відчути переваги євроінтеграції.

Водночас європейські комісари, які були присутні на засіданні - з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле і з питань бюджету та фінансового планування Януш Левандовськи - заявили, що українському уряду, враховуючи надзвичайну складність ситації, пора переходити від декларацій до конкретних справ.

Пан Фюле також повідомив, що європейська делегація привезла дорожню карту - розроблені Єврокомісією конкретні кроки із впровадження Угоди про асоціацію України з ЄС.

"Сподіваюся, що цей документ не залишиться лише папірцем", - заявив єврокомісар.