Меджліс назвав кандидатури для роботи в Раді міністрів Криму

Меджліс кримськотатарського народу погодив дві кандидатури для роботи у Раді міністрів Криму: це відомий російський бізнесмен кримськотатарського походження, власник телеканалу ATR Ленур Іслямов, якого рекомендують на посаду першого віце-прем’єр-міністра та заступник голови Меджлісу Заур Смірнов, який має очолити Республіканський комітет у справах національностей.

"Ми поки що погодили дві кандидатури, щоб вони розглянули невідкладні питання, пов’язані з облаштуванням кримських татар. Це не політики, і вони не нестимуть політичного навантаження. Воно залишається за Меджлісом та Курултаєм (національним з’їздом, - ред.)", - сказав журналістам після засідання Меджлісу голова цього органу Рефат Чубаров.

Члени Меджлісу, за словами пана Чубарова, поки не працюватимуть у владі, а пан Смірнов вийде зі складу Меджлісу.

"Направлення цих двох наших співвітчизників для вирішення практичних питань облаштування кримських татар не означає визнання політичних, правових, культурних та інших змін, які зараз відбуваються у Криму", - наголосив він.

Раніше перший віце-спікер кримського парламенту Григорій Іоффе підтвердив ВВС Україна, що нова Конституція Криму, ймовірно, не міститиме норми про квоти для кримських татар.

Невизнана Києвом влада півострова обіцяла 20% квот кримським татарам на представництво в органах влади. За словами пана Іоффе, російське законодавство не передбачає такої норми, тож її не може бути і в Основному законі. Всі інші гарантії кримським татарам влада забезпечить, сказав він.