Кримські татари заговорили про власний референдум щодо статусу Криму

Меджліс має намір на наступній сесії Курултаю розглянути питання про проведення референдуму з самовизначення кримськотатарського народу.

"Ми зробили дуже суттєвий крок 29 березня ... коли прийняли постанову, в якій оголосили про початок політичних і правових процедур щодо створення національно-територіальної автономії в Криму. Зараз працюють наші комісії і Меджліс вийде на засідання Курултаю з конкретним планом реалізації цієї постанови", - сказав у вівторок на брифінгу у Сімферополі голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Відповідне засідання Курултаю планують провести до 15 квітня.

За словами пана Чубарова, зараз кримські татари вивчають питання про можливість власного референдуму про статус Криму під егідою міжнародних організацій і готують пропозиції до Конституції Криму з урахуванням права кримськотатарського народу на самовизначення.

"Тепер ті сторони, які залучені в кримську ситуацію, мають відреагувати на всі наші та ініціативи та рішення", - заявив він. Однак Рефат Чубаров зазначив, що на сьогодні Меджліс не отримав якихось чітких сигналів ні від Києва, ні від Москви, на від Вашингтона з Брюсселем.

Також пан Чубаров підкреслив: "Всі ці наші кроки не означають, що ми зробили конкретний вибір щодо статусу Криму. Всі ті міркування, що ми прийняли одну сторону і відмовилися від іншої сторони – безпідставні. Сьогодні ми говоримо про право кримськотатарського народу".