Рада дозволила іноземним військам брати участь у навчаннях в Україні

Верховна Рада ухвалила закон "Про схвалення рішення президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2014 році для участі у багатонаціональних навчаннях".

Те рішення підтримали 235 народних депутатів.

Перед голосуванням виконувач обов'язків міністра оборони Михайло Коваль повідомив, що документ пропонує, щоб чисельність учасників навчань з української сторони становила 2,5 тисячі вояків, і стільки ж - від інших держав партнерів.

"Основна тематика навчань спрямована на підготовку до участі у міжнародних операціях з підтримки миру і безпеки, гуманітарних та пошукових операціях на суші і на воді, а також захисту нашої держави", - сказав він.

Водночас член депутатської групи "Економічний розвиток", екс-міністр оборони Олександр Кузьмук повідомив, що навчання проводитимуть з травня по листопад на півдні України - у Миколаївській області, в акваторії Чорного моря, а також у західних регіонах - на Яворівському (Львівська область) та Ужгородському полігонах.

Законопроект на розгляд парламенту вніс голова Верховної Ради, виконувач обов'язків президента Олександр Турчинов.

Серед заходів, проведення яких підтримали депутати, - українсько-польські навчання авіаційних підрозділів на рівні ескадрилій, українсько-польські навчання підрозділів військової поліції "Правопорядок–2014", українсько-американські навчанні "Репід Трайдент–2014", українсько-польські навчанні авіаційних підрозділів "Безпечне небо–2014", українсько-американські навчанні "Сі Бриз–2014", багатонаціональні навчання "Світла лавина–2014", багатонаціональні навчання гірсько-піхотних підрозділів "Карпати–2014" та українсько-молдовсько-румунськомі навчанні механізованих підрозділів "Південь – 2014".