МЗС Росії розкритикував конституційну реформу в Україні

МЗС Росії закликає українських політиків прислухатися до думки своїх виборців у тому, що стосується проведення конституційної реформи.

"Вважаємо, що неодмінним атрибутом роботи над новим проектом Конституції України мають стати регулярні звіти парламентаріїв, громадський контроль за розвитком конституційного процесу", - йдеться в коментарі російського зовнішньополітичного відомства щодо конституційної реформи в Україні. У відомстві розкритикували роботу з підготовки нової конституції України: "Робота над реформуванням конституції, якщо вона взагалі почалася, проходить за зачиненими дверима, без належного висвітлення в ЗМІ та абсолютно необхідного в таких випадках широкого обговорення за участі незалежних експертів та громадських організацій".

У зв'язку з цим в російському зовнішньополітичному відомстві підкреслили, що підсумком конституційний реформи "повинна бути не косметична ретуш колишніх текстів, а поява глибоко переробленого і оновленого суспільного договору".

У минулий вівторок заступник міністра закордонних справ України Данило Лубківський заявив, що в рамках конституційної реформи буде змінена система місцевого самоврядування в Україні.

Коментуючи заклик глави МЗС Росії Сергія Лаврова провести федералізацію України, Лубківський відповів: "Пане Лавров, жодна країна і жоден народ не люблять, коли їх повчають, як жити, і що робити. Вирішувати, як жити Україні, може тільки український народ".