Держдума ухвалила закон проти реабілітації нацизму

Російська Держдума ухвалила в першому читанні законопроект про кримінальну відповідальність за публічну реабілітацію нацизму, що встановлює штраф у розмірі до 500 тис. рублів або позбавлення волі до п'яти років.

Російський кримінальний кодекс пропонується доповнити новою статтею "Реабілітація нацизму ": "Заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу для суду і покарання головних військових злочинців європейських країн осі, схвалення злочинів, встановлених зазначеним вироком, а також поширення завідомо неправдивих відомостей про діяльність СРСР під час Другої світової війни, поєднаних з обвинуваченням у вчиненні злочинів, встановлених зазначеним вироком, вчинені публічно, караються штрафом у розмірі до 300 тис. рублів або позбавленням волі терміном до трьох років" , - сказано в документі.

За ті самі дії, вчинені особою зі зловживанням службовим становищем або ЗМІ, передбачено штраф від 100 тис. до 500 тис. рублів або позбавлення волі терміном до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю терміном до трьох років.

Депутати від " Єдиної Росії" відновили роботу над законом, що вводить кримінальне покарання за реабілітацію нацизму, в кінці січня.

Активізацію роботи над законопроектом пов'язали зі скандалом довкола телеканалу "Дождь". Телеканал в січні організував опитування до 70-річчя звільнення Ленінграда від фашистської блокади із запитанням: "Чи потрібно було віддати Ленінград, щоб зберегти сотні тисяч життів".

Новини на цю ж тему