Держдеп: Керрі і Лавров домовилися про переговори з Україною і ЄС

Держсекретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров домовилися про проведення найближчим часом прямих переговорів між США, Росією, ЄС та Україною про пошуки мирного врегулювання української кризи, заявила в понеділок представник держдепу США Джен Псакі.

"Міністри обговорили можливість у найближчі 10 днів організувати прямі переговори між Україною, Росією, США та ЄС для того, щоб спробувати знайти способи розрядки ситуації", - повідомила вона на брифінгу у Вашингтоні.

Тим часом російський МЗС повідомив, що "керівники зовнішньополітичних відомств Росії та США домовилися продовжувати спільні зусилля з узгодження оптимальних форм міжнародного сприяння в просуванні справжнього національного діалогу в Україні - з тим, щоб самі українці могли визначити долю своєї країни".

Сергій Лавров відзначив "нагальну потребу, особливо в умовах наростання протестних виступів на південному сході України, глибокої і прозорої конституційної реформи з повноцінною участю всіх політичних сил і регіонів", сказано в повідомленні МЗС Росії.

Водночас у повідомленні Держдепу сказано, що Джон Керрі в розмові з російським міністром наголосив, що події в східній Україні не виглядали спонтанними, і звернув увагу на арешт в Україні російських розвідників.