ОБСЄ стурбована наступом на свободу ЗМІ в східних областях

Представник ОБСЄ з питань свободи преси Дуня Міятовіч висловила стурбованість погіршенням становища зі свободою ЗМІ в східних областях України.

Предметом особливого занепокоєння, за її словами, є безпека журналістів.

"І знову журналісти стали одним із головних об'єктів насильства в Україні, - сказала Міятовіч. - Я закликаю владу вжити рішучих і енергійних кроків, щоби зупинити загрози медіа-спільноті".

7 квітня група молодиків увірвалася в представництво харківського інформаційного агентства АТН, захопивши техніку і залякуючи журналістів. Того ж дня були здійснені спроби захопити штурмом місцеві телеканали в Донецьку та Харкові, сказано в повідомленні ОБСЄ. У Луганську було вчинено напад на телеканал ІРТА.

"Не можна миритися зі спробами залякати представників ЗМІ, а виконавців треба покарати, - сказала Мітовіч. - Правоохоронні органи повинні зробити все можливе для забезпечення нормальних умов праці журналістів і запобігання нападам на редакції".

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ спостерігає за становищем в царині мас-медіа у 57 країнах-членах Організації з питань безпеки і співробітництва у Європі.

Новини на цю ж тему