Герман Ван Ромпей: ми маємо переосмислити відносини між ЄС та Росією

Президент Європейської Ради Герман Ван Ромпей заявляє, що після подій у Криму стосунки між ЄС та Росією мають бути переосмислені.

Про це ідеться в заяві пана Ромпея, яку поширило Представництво ЄС в Україні.

"Після подій у Криму ми маємо переосмислити відносини між ЄС та Росією. Протягом останнього десятиліття ми доклали багатьох зусиль для розвитку добрих відносин з Росією... Ми були готові розпочати переговори щодо Нової угоди між ЄС та Російською Федерацією. На жаль, Росія має інші цілі та прагне відновити світ, який залишився в минулому. Однак минуле ніколи не повернеться", - ідеться в заяві.

Пан Ромпей нагадав, що європейські лідери і міжнародна спільнота рішуче засудили незаконну анексію Криму, "вважаючи її ганьбою для ХХІ століття".

За його словами, на своїй останній зустрічі Європейська Рада попросила Єврокомісію та держави ЄС підготувати можливі заходи, які стосуються третьої стадії європейських санкцій - економічних.

Крім того, пан Ромпей нагадав, що ЄС хоче знизити свою залежність від російського газу, яка нині тримається в середньому на рівні 30%.

"Росія використовує газ як політичний інструмент. Ми попросили Європейську Комісію запропонувати конкретний план для уникнення цього енергетичного ризику, наприклад налагоджуючи більшу командну роботу щодо газових контрактів", - наголосив президент ЄР.