В СБУ кажуть, що затримали 23-річну російську шпигунку

Служба безпеки України заявила, що затримала громадянку Росії, яка, згідно з повідомленням, виконувала завдання спецслужб для дестабілізації ситуації у південних областях України.

"Протягом 5-6 квітня іноземка провела низку зустрічей з лідерами та активістами проросійських рухів у Херсоні, а також відвідала окремі районні центри області для моніторингу ситуації на місцях", - йдеться у повідомленні.

В СБУ розповіли, що затриманій Марії Коледі - 23 роки. 7 квітня вона брала участь у сутичках під Миколаївською облдержадміністрацією і, за її словами, поранила з вогнепальної зброї трьох людей.

Оперативники встановили, що наступного дня затримана доповіла своєму "куратору в РФ про наявність у активістів" саморобних вибухових пристроїв у "необмеженій кількості" і досягнуту домовленість щодо отримання ними стрілецької зброї.

Вона також відзвітувала про підготовку двох диверсійних груп (7 людей з Херсона і 6 з Нової Каховки ) для відрядження до Донецька для участі в масових заворушеннях.

"М. Коледа отримала також вказівку з'ясувати стан озброєння співробітників Державної прикордонної служби України на кордоні Криму з материковою частиною України і можливість потрапляння з Криму, легально або в обхід встановлених пунктів пропуск, осіб, яким СБУ заборонила в'їзд до України", - розповіли в СБУ.

Раніше співробітники служби безпеки затримали жителя Херсонської області, який планував захопити деякі стратегічні об'єкти, зокрема Каховську ГЕС.