Москва виносить кризу в Україні на терміновий розгляд РБ ООН і ОБСЄ

Росія виносить кризову ситуацію на Південному Сході України на терміновий розгляд Ради Безпеки ООН та ОБСЄ, заявило МЗС Росії.

У заяві міністерства сказано, що "самопроголошена в результаті держперевороту київська влада взяла курс на силове придушення народних протестів, що стали реакцією на повне ігнорування законних інтересів жителів південно-східних регіонів, прямі погрози і насильство щодо всіх, хто не згоден із засиллям націонал-радикалів, шовіністичними, русофобськими, антисемітськими діями коаліції, яка запанувала в Києві за прямої підтримки США і Євросоюзу".

"Рішуче засуджуємо спроби застосування грубої сили проти мітингувальників і активістів із задіянням бойовиків "Правого сектора" та інших незаконних збройних формувань. Особливе обурення викликає злочинний наказ Турчинова використовувати армію для придушення протестів", - йдеться в заяві.

Там сказано, що "в результаті подібних дій на Південному Сході вже пролилася кров".

"Вимагаємо від ставлеників "майдану", що повалили легітимного президента України, негайно припинити війну з власним народом, виконати всі свої зобов'язання щодо Угоди від 21 лютого", - заявило МЗС Росії.

Москва закликає владу в Києві "припинити застосування збройних сил проти українського народу і негайно почати справжній національний діалог з рівноправною участю усіх регіонів в інтересах якнайшвидшого проведення радикальної конституційної реформи".