У Тернополі спробували захопити міськраду

Мітингарі розбили шибки в дверях міськради, розпилили сльозоточивий газ.

Як повідомляє кореспондент ВВС України з Тернополя, кількасот активістів зібралося під стінами муніципалітету близько 8:00 ранку.

В міськраді сьогодні мала відбутися сесія, на якій планували розглянути понад 200 земельних питань.

В руках мітингарі тримали плакати з написами: "План зонування території Тернополя на повторне обговорення громади", "Стоп дерибану комунального майна", "Стоп хаосу забудови", "Стоп дерибану парків міста".

Мітингарі на площі заявляли, що обурені тим, що вже кілька років підряд земля розпродається та передається в оренду хаотично, а в місті забудовуються паркові зони та набережна озера.

Проте, як повідомляє кореспондент ВВС Україна, мирно акцію провести не вдалося. Організації делегували своїх представників на сесію, однак довший час правоохоронці не пускали людей у середину.

Одна із обласних організацій, УНСО, намагалася силою прорватися через кордон силовиків. Люди розбили шибки в дверях міськради, а невідомі розпилили сльозоточивий газ.

Пізніше відбулася бійка між самими активістами громадських організацій. Про те, що сталося влада міста поки що не говорить.

Однак, напередодні міський голова Сергій Надал в ефірі одного із місцевих каналів заявив, що в Тернополі готуються провокації і він не виключає, що невідомі намагатимуться захопити будівлі міськради.