МЗС України: Росія має засудити викрадення представників ОБСЄ

МЗС України засудило захоплення озброєними людьми в Слов'янську міжнародних військових інспекторів ОБСЄ, і закликало Росію використати свій вплив на проросійських бійців з метою звільнення заручників.

"Захоплення та примусове утримання міжнародних спостерігачів... є черговим підтвердженням злочинного та терористичного характеру діяльності озброєних угруповань сепаратистів у Донецькій області, які інспіруються та підтримуються російськими спецслужбами", - йдеться у заяві МЗС.

У міністерстві нагадали, що метою перебування інспекторів у Слов'янську було ознайомлення з ходом проведення антитерористичної операції на предмет дотримання Україною норм міжнародного права в частині захисту цивільного населення.

"Тому перешкоджання роботі інспекторів, а тим більше захоплення їх у заручники може свідчити лише про те, що цілі озброєних осіб, які діють в регіоні, не мають нічого спільного з проголошеною метою так званих "мирних протестів" на Сході України", - наголосили в МЗС.

У відомстві також зазначили, що Росія, яка "підтримує злочинні дії маріонеткових збройних угруповань у східних областях України, зобов'язана негайно засудити захоплення інспекторів ОБСЄ" та використати свій "вплив на терористів" для негайного звільнення представників інспекційної групи ОБСЄ.