Магера не виключає національного опитування - замість референдуму

Заступник голови ЦВК Андрій Магера не виключає можливості проведення національно-консультативного опитування замість референдуму.

За його словами, таке опитування можна було б провести 15 червня - для цього потрібно, аби Верховна Рада ухвалила відповідну постанову.

"Але крім того тут є певні нюанси. Наприклад, відносно дати 25 травня – чи можна говорити, що це можливе. Проте, відносно 15 червня, я думаю, що по строках, визначених законом про всеукраїнський референдум, це є цілком реально. Разом з цим, зі свого боку, я хотів би не виключати можливості проведення саме не референдуму, а національно-консультативного опитування", - сказав пан Магера в ефірі "5 каналу".

Він зазначив, що для опитування немає чіткої законодавчої бази, "проте вибори і референдум – це не єдині форми здійснення безпосередньої демократії в Україні".

"І якщо у законі про референдум була б додана одна окремо взята стаття, на кшталт тої, що була у законі 1991 року, я вважаю, що це би зняло дуже і дуже багато питань", – додав представник ЦВК.

У вівторок проведення референдуму, на якому наполягають проросійські активісти на сході України, має розглянути Верховна Рада.

Асоційовані інтернет-сайти

ВВС не несе відповідальність за зміст зовнішніх інтернет-сайтів